Červen 2014

Loučení

26. června 2014 v 19:06 | Jolly |  Každodenní boj
Ahojte holky.

Tak je to tu. Musím se s vámi na několik týdnů (skoro dva měsíce) rozloučit :'-( Hrozně moc mě to mrzí, ale všřte mi, že i tak na vás budu moc myslet, držet vám pěsti, ať se vám všem daří! Sama se budu snažit se dát do kupy.
A to je druhej průser. Hodně jsem přibrala, protože to nachlazení nebylo nachlazení, ale příušnice a já nemohla nic dělat, žádný sport, žádné diety a ještě nějakou dobu na tomto debilním režimu budu muset jet, protože na praxi musím fungovat co nejlíp. Já vím, jsou to slabošské výmluvy a já bych měla být silná, ale slibuji, že jak se vrátím do Česka, budu BOJOVAT! Chci zpět svou fyzičku a vypracovaou ostavu! Achjo....
Musím se dostat zpět pomalu a rozumně, aby nepřišel jo-jo efekt.
užijte si prázdniny, hodně odpočívejte, třeba u kvalitní literatury, nebo s přáteli ;-)
Budu na vás myslet a jakmile to půjde, ozvu se a dám vědět, jak to se mnou vypadá.
Mám vás opravdu ráda!
Vaše


Jolly

Na nic

24. června 2014 v 7:51 | Jolly |  Každodenní boj
Ahojte holky!

Bohužel mi pořád není dobře, ale stejně odpočívat nemůžu, musím se učit a teď i navíc zařizovat věci k mému odjezdu do ahraničí na stáž v rozvojové instituci. A to je další problém. Nebudu tak stíhat psát pravidelně blog. Moc mě to mrzí, ale nedá se nic dělat, přes celé prázdniny nebudu mít možnost přispívat pravidělně :-( Tak se na mě nezlobte. Odjíždím v sobotu. Achjo. Snad to aspoň bude stát zato.
Doufám, že se máte dobře. U mě je to děs, ale nebudu vás tím nudit.
Tak se držte, pak uvidím, co s obnovou blogu po prázdninách, rozhodně jej rušit nebudu.
Mějte se krásně!

Jolly

Nudaaaa

20. června 2014 v 13:05 | Jolly |  Každodenní boj
Ahojte holky!

Tak už mě to fakt nebaví. Pořád mám kašel, rýmu a celkovou slabost. Je to nanic. Děsím se toho, až zjistím, jak moc mi přes to nechlazení klesla fyzička. To bude hrůza, ach jo...
Dneska je pátek, všichni se tak těší.... Taky bych se těšila, kdybych ale měla proč. Jenže nemám. Mám v posledních dnech prostě horší dny kvůli nachlazení. Tak dlouho vyřazená z normálího "provozu" svého života už jsem dlouho nebyla a štve mě to. Takže dneska bude poslední den odpočinku a basta! :-D

Dnešní příjem:
ráno: káva s mlékem = 25kcal.
dopo: pár lískových oříšků = cca. 60kcal.
oběd: vařená brokolice & květák + sýr = 280kcal.
odpo: bílý jogurt = 160kcal.
večer: vařená brokolice & květák + hrášek = 260kcal.
Celkem: 785kcal.

Výdej:
procházka se psem 30min.

Restart

19. června 2014 v 12:48 | Jolly |  Každodenní boj
Ahojte holky!

Abych zabránila dalším katastrofám v podobě ZP, nebo když jsem nějaká vyvezdená ze své stravovací rovnováhy, vždy si udělám restart. Tzn.: povolím si příjem na 900kcal. a pak v dalších dnech zvolna ubírám, prostě jak to mi to bude vyhovovat, protože přemrštěné cíle nejsou řešením. Není to vůbec přísné, příjem i tak pod bazálem a metabolismus se restartuje.
Bohužel nemuho sportovat, ale to už víte.
Včera jsem byla zase u pana P. Ten teda moc nadšený není, pořád omýlá, že PPP není v pořádku, bláblá :-D Ale přece pořád jím, nikdy jsem nedržela hladovky a i v největší hubenosti jsem měla příjem vždy okolo 500kcal. Jen jednou jsem měla nějak 280kcal., ale to byl jen jeden den.
Postupně se chci zase vrátit na 600 - 700kcal., to je pro mě vyhovující a není to tak zlé pro tělo.
Mějte se krásně holky a hlavně se mějte rády! ;-)

Dnešní příjem:
ráno: voda s cit. + Psyllium = 15kcal.
dopo: tvaroh se skořicí = cca. 300kcal.
oběd: grep = 90kcal.
odpo: salát = 130kcal.
večer: salát = 130kcal.
Celkem: 665kcal.

Výdej: procházka se psem 45 min.

Hlad a Hlad

18. června 2014 v 9:34 | Jolly |  Každodenní boj
Čau holky.

Nevím jak vy, ale já pociťuji dva rzné poctiy hladu. Ten jeden mám rada, je to takový ten mírný hlad, který říká: "Je to v pořádku, tak to mám být, toho je tvůj normální stav". Jo, jsem ráda, když se cítím lehce sytá, ale po tom "správném" jídle, jako je ovoce, zelenina, jogurt. Jsem ráda, že jsem lehce sytá, ale když pak pijde tento milý hlad, ta jsemráda, je to dobré znamení, že jsem zas tak moc nesnědla a jsem na správné cestě a všechno je tak, jak má být. Tento hlad mě uklidňuje.
Ale pak je tu HLAD. Takový ten hlad úplně prázdného žaludku, hlad, který až bolí, který zatemňuje mysl a dává tělu moc převzít vládu nad mazkem a celou cituací, který přesvědčí mou ruku, aby rychle šáhla po prvním jídle, které se namane a puse poručí, aby jedla, jedla, jedla a jedla, dokud mi nebude špatně a nepůjdu zvracet. A beru si i projímadla. Pak je to peklo. Ano, občas se mi to stává i teď a to je moc zlé :'-(. Je to tak pokaždé, když se mi daří, to vždycky přijde propad do hlubin kalorockého pekla. Tento hlad je tak vtíravý, je to vlastně zvířecí pud zachránit se ped tím hladem. Asi bych to vždycky neměla nechat zajít tak daleko, abych pociťovala tento hnusný hlad a on si pak se mnou dělal, co chce. Chci být krásná a hubená, musím mít přece kontrolu!!!
Taky to máte tak nějak podobně?

Dnešní příjem:
ráno: ZP (strašně moc müsli :-((((() = cca. 600kcal.
dopo: jen voda
oběd: salát = 130kcal.
odpo: čaj
večer: salát s kuřecím masem = cca. 180kcal.
Celkem: 910kcal.
-Naštěstí ten úlet byl ráno a pak jsem hned nehodila flintu do žita. Ono to prostě v ten okamžik vypadá jako konec světa, ale když se teĎ na to tak dívám, tak to není ani můj bazál :-D

Výdej: Procházka se psem 45 min.

HOLKY, DĚKUJU MOC ZA PODPORU, JSTE NEJLEPŠÍ A MOC SI VÁS VÁŽÍM!!! :-* :-* :-*

Bez nálady

17. června 2014 v 16:01 | Jolly |  Každodenní boj
Ahoj holky!

Už jsem tak dlouho nebyla nachlazená, že jsem zapomněla, jaká otrava to je. Navíc mi přijede mamka (žije jinak s přítelem v zahraničí) a bude tady do příští soboty, kdy s nimi odjedu do jejich země, kde budu mít dva měsíce praxi v jedné neziskovce. Na tu praxi se těším, ale na život s mamkou vůbec. Od mala mi pořád vtloukala do hlavy, že se musím ve všem co nejvíc snažit, abych to někam dotáhla, být reprezentativní (asi pro ni) a celkově v životě nedělat chyby. Ano, asi ona vy mě vypěstovala perfekcionismus, neustálé, byť únavné snažení se o něco. Odtud to, že se snažím stavět s do latě. Ale vlastně už mě to unavuje, chtěla bych trochu zvolnit. Ale jakmile to udělám, hned se dostaví výčitky svědomí. Nojono.
Taťka by mě měl rád, ikdybych byla "jen" vyučená. Ale mamka očekává od své cvičené opičky něco víc. Já bych přitom nejradši byla cukrářka, nebo pekařka :-)

Dnešní příjem:
ráno: voda s cit. + Psyllium = 15kcal.
dopo: bílý jogurt s borůvkami = 200kcal.
oběd: 2 kousky borůvkového koláče = 420kcal.
odpo: káva s mlékem = 25kcal.
večer: salát = 160kcal.
Celkem: 820kcal.

Výdej:
procházka se psem 30 min.

Nuda

16. června 2014 v 16:19 | Jolly |  Každodenní boj
Ahoj holky,

Není mi moc dobře, tak se šetřím na zítřek, kdy chci zase navýšit sportovní aktivitu.
Dneska jsem zase trochu víc jedla, ale co už. Chci být silná.
Ale jedno mě u lidí štve. Má sestra je tím příkladem. Pořád omýlá dokola, jak chce zhubnout, jak jí štve její břicho atd. Jo, dvakrát týdně jde na zumbu a tak obden si dá cca. 50 leh-sedů a myslí si, bůhvíjak na sobě nepracuje. Jenže pak vyrazí s přítelem do Mc'Donnaldu, pak si dá ještě zmrzku, věčně si dělá karalevový pudink s piškotami a pak se diví, že ještě přibárá. Fakt tuto (ne)logiku nechápu. Proč teda říká, že chce zhubnout, když dělá všechno proti tomu? Nevím...Buď teda změní jídelníček, nebo si to sladké dopřát, ale ne že se pak bude cítít špatně. Protože bych jí nepřála být jako já, že po každém jídle, které mi připadá trochu víc (ale pro "normální" lidi stále málo) mít nehorázné výčitky svědomí a pak to chtít vysportovat jak nějakej cvok. Ani jedno není normální. Njn. Prostě každodenní boj. Ale jíst "normálně"? To už ani nevím, jak se dělá :-D

Dnění příjem:
ráno: bílý jogurt + borůvky = 100kcal.
dopo: jablko = 105kcal.
oběd: vařená zelenina + nudle = 390kcal.
odpo: voda s cit. + Psyllium = 15kcal.
večer: vařená zelenina + sýr = 260kcal.
Celkem: 870kcal.

Výdej:
nic :-((((

Chrrr....

15. června 2014 v 19:16 | Jolly |  Každodenní boj
Ahojte holky.

Dneska nemám sílu nic moc psát, včera jsem se na těch borůvkách v lese nachladila, navíc jsem i trošku zmokla na kole, tak to mě určitě z toho bolí v krku a nemám na nic sílu. Nesnáším tyto stavy, to ani nejsem schopná dát se do latě, jíst podle sebe, hlídat se. Teda za ten dnešek bych si nakopala zadek... Prostě děs, snad se dobře a hodně vyspím a mám zase sílu do příštích dnů.
Jdu odpočívat. Snad jste měly mnohem lepší víkend.

So příjem:
ráno: trocha tvarohu s borůvkami = 90kcal.
dopo: káva s mlékem, voda s cit + Psyllium = 40kcal.
oběd: salát = 150kcal.
odpo: Ovofit = 95kcal.
večer: salát s těstovinami = 280kcal.
Celkem: 660kcal.
Výdej:
jízda na kole 30 min.

Ne příjem:
ráno: jen voda
dopo: bílý jogurt s borůvkami = 200kcal.
oběd: kaiserka s lučinou = 210kcal.
odpo: dva kousky pizzy = 450kcal.
večer: Ovofit = 95kcal.
Celkem: 955kcal. :-(
Výdej: nic :-(

Pohodička

13. června 2014 v 21:41 | Jolly |  Každodenní boj
Ahoj holky!

Dneska ráno jsem udělala sestře radost a vzala jí ke koním na vyjížďku. Jely jsme sice jen v kroku, na což už nejsem skoro vůbec zvyklá, ale já jsem měla radost, že ona měla radost a kůň měl taky radost, že to byla taková oddechovka.
Odpoledne jsem jela zase do lesa na borůvky, tentokrát z nich udělám koláč, zítra mají přijet babička s dědou na návštevu, ta ať jim máme co nabídnout a je změna.
No, dneska je pátek, ale večer strávím jak jinak sama u knížky. Prostě ještě nepřišel bod zlomu a já měla doopravdy chuť vyrazit do společosti.

Dnešní otázka (pro ty, kterým to ještě neleze na nervy :-D): Jaké máte nejradši počasí? Já slunečno, lehký vánek a 26°C.

Dněšní příjem:
ráno: káva s mlékem = 25kcal.
dopo: 2 grepy = 180kcal.
oběd: 3 meruňky, 1 jablko = 190kcal.
odpo: salát = 130kcal.
večer: tvaroh s borůvkami = 275kcal.
Celkem: 800kcal.

Výdej:
jízda na koni 1 hod. (ale flákárna)
jízda na kole 20 min.
Procházka se psem 1 hod.

Les

12. června 2014 v 16:46 | Jolly |  Každodenní boj
Ahojte holky!

K nám teda žádná bouřka nedorazila, což je trochu škoda, protože by potřebovala zaleň zalít a pročistil by se vzdych. No nic. Ani usnout jsem v tom dusnu nemohla.
Achjo, měla bych se zase vrhnout do učení, ale mě se tááááák nechce, jaké to překvapení :-D
Na dnešní procházce se psem jsem nasbírala borůvky a jahody, rodinka měla radost. Ale ještě pár sní a poroste jich ještě víc.
Snad se máte krásně a těšíte se na nadcházející víkend.

Dnešní otázka: Jaký je váš oblíbený alkoholicktý nápoj? Já když už piju, tak jedině šampaňské :-)

Dnešní příjem:
ráno: káva s mlékem = 25kcal.
dopo: voda s cit. + Psyllium = 15kcal.
oběd: salát = 160kcal.
odpo: vařená zelenina + sýr = 280kcal.
večer: tvaroh se skořicí = 230kcal.
Celkem: 710kcal.

Výdej:
jízda na kole 40min.
jízda na koni 50min.
procházka se psem 30 min.